.

Öne Çıkan Yayın

Boya Fırçaları Çeşitleri ve Kullanımları

Bu konumuzda  fırça çeşitleri ve kullanımlarına yönelik küçük örnekler verdik.  Fırçaların kullanım şekillerini görmek için video...

Karakalem Çizim Dersleri

Bu sayfada çizimin sırlarını hep beraber keşfedeceğiz. Karakalem çizim sanatının temellerini tanıtmak ve farklı çizim türleri hakkında bilgi almak için gerekli tüm konuları bu sayfada bulabileceksiniz.

Beni tanımayanlar için kısaca kendimden bahsedeyim. Yağlıboya ve akrilik ressamım ayrıca farklı türde el sanatlarıyla da profesyonel olarak uğraşıyorum.


Arkadaşlar bu videolarda işleyeceğimiz konuları akademik seviyede yazılmış bir çizim kitabından sizin için derledim. En baştan en sona kadar tüm konuları tek tek ele alıp düzenlemeler, ekleme ve çıkartmalar yaparak bir ders serisi hazırladım.

Videoları paylaşacağım youtube kanalı: BURADAN ABONE OLUN


Dersler birbiri ardına devam edecek. Eğer çizim sanatına yeni başlıyorsanız ilk videodan itibaren dersleri sırasıyla takip etmeniz gerekiyor. Resim sanatı uygulamalı bir sanat türü olduğu için öğrendiğimiz, edindiğimiz bilgileri-teknikleri pratiğe dökmezsek, tekrar etmezsek kendimizi geliştiremeyiz. Bu teknikleri uygulayarak öğreneceğimiz gerektiği için alıştırmaları düzenli ve istikrarlı bir şekilde tekrar etmemiz gerekiyor. Bu yüzden pratiğin önemini altını çizerek hatırlatmak isterim. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar çabuk öğrenirsiniz.

Ders konuları bittikten sonra ise hep beraber bol bol çizim yapacağız.  Belki ilerde renkli kalemlerle de çalışmalar yaparız. Talep olursa suluboya, guaj, akrilik veya diğer boya türleri ile de çalışmalar yapabiliriz.   

Birde kanala abone olup bildirimleri açarsanız yeni videolar eklenince anında haberdar olursunuz. Bu kanalın yakınlarınız ve arkadaşlarınız içinde faydalı olacağını düşünüyorsanız onlarıda haberdar edebilir, kanalın büyümesine ve daha fazla insana ulaşmasına, onlarında bu sanatı öğrenmesine vesile olabilirsiniz. Özelliklede gençlerin daha erken yaşlarda bir sanat edinmesi ve sanatla meşgul olması ruhsal açıdan sağlıklı bir toplum yetiştirmek için  son derece gerekli olduğunu düşünüyorum. Sanatın terapi özelliği vardır.

Hiç acele etmeyin. Yavaş ve özverili bir şekilde çalışmaya kendinizi daha ilk derslerde alıştırın. Yapacağınız işe odaklanın ve çaba sarf edin. En önemlisi de düzenli bir şekilde çalışmaktır arkadaşlar. Ara vermeksizin sürekli çalışmak sizi çok kısa zamanda çok ilerilere taşıyacaktır. 

Hazırsanız derslere hemen başlayalım. Her dersin bir videosu vardır. Aşağıdaki linklerden derslere ulaşabilirsiniz.


Karakalem Eğitim Serisi
Ders #2 Daireler ve Çizgiler

Derslerin Devamına Buradan Ulaşabilirsiniz:
0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen soru sormadan önce soracağınız konu ile ilgili olan yayınları okuyunuz...