.

Öne Çıkan Yayın

Boya Fırçaları Çeşitleri ve Kullanımları

Bu konumuzda  fırça çeşitleri ve kullanımlarına yönelik küçük örnekler verdik.  Fırçaların kullanım şekillerini görmek için video...

Salı, Kasım 10, 2020

Işık Kaynağının Belirlenmesi - Karakalem Desen Çalışması Ders5


Bu dersimizde Karakalem desen çalışması yapıyoruz. Çizdiğimiz bir modellemeye nasıl desen ve gölgeleme yapabileceğimizi göreceğiz.

Derse başlamadan videoyu izleyiniz


IŞIK KAYNAĞININ TANIMLANMASI

Bu derste ışık hangi yönden geldiğinde nesnelere nasıl yansıyacağını uygulamalı olarak göreceğiz. Eğer bu uygulama için ortamı kendiniz hazırlayamazsanız, videodaki çizimi yapabilirsiniz. Bir nesnenin gölgesi ışık kaynağının yönüne bağlı olarak farklı şekillerde düşer. Gölgeler hakkında bilgi edinmenin en basit yolu nesneyi farklı açılarda düzenleyerek farklılıkları görmektir. Bir lamba bu alıştırma için en uygun ışık kaynağıdır, nesneleri lambanın etrafında farklı konumlara yerleştirerek maksimum sayıda gölge varyasyonu oluşturabilirsiniz. Tamamen aydınlanmış elma ışığı ile ışığın önündeki silueti görünen elmanın, yandan aydınlatılan elmalara oranla üç boyutluluk açısından daha yoksul gözüktüğünü fark edebilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarım: https://www.instagram.com/ciziminsirlari1 https://www.facebook.com/CiziminSirlari https://twitter.com/ciziminsirlari https://www.twitch.tv/ciziminsirlari Diğer: https://www.youtube.com/fineartstudio https://www.facebook.com/groups/fineartstudio https://www.facebook.com/PainterSerkanKoc https://www.facebook.com/unutulmussanatlar/ #karakalem #resim #karakalemdersleri0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen soru sormadan önce soracağınız konu ile ilgili olan yayınları okuyunuz...