.

Öne Çıkan Yayın

Boya Fırçaları Çeşitleri ve Kullanımları

Bu konumuzda  fırça çeşitleri ve kullanımlarına yönelik küçük örnekler verdik.  Fırçaların kullanım şekillerini görmek için video...

Cuma, Şubat 19, 2021

Bodrum Bisiklet Turu - Bodrumda Ücretsiz Konaklama


Bodruma yaklaşmışken korktuğum başıma geldi, yamulan arka bagajın parçası kırıldı. Kırık halde, dikkatli şekilde Bodruma ulaştım.


Bu Bölümün Videosu

Sanayinin yanından geçiyordum. Günlerden Cumartesi. Hava karardı. Saat 20:30 civarı. Sanayide her yer kapalı. Nerden bulacağım ben şimdi bunu tamir edecek yer diye düşünerek sanayinin içine doğru girdim. Baktım ilerde bir atölye kapatmak üzere. 

Selam verdim. 

“Sizde demir tel bulunur mu acaba?” diye sordum. (tel ile örmeyi düşünmüştüm)

“Demir tel yok, bakır var.  Ne yapacaksın? diye sordu.

Bende durumu anlattım, kırılan parçayı gösterdim. Adam içeri girdi atölyeyi karıştırmaya başladı. Bir şey arıyordu. Bulması biraz uzun sürdü. Sonra yanıma geldi. Elinde kelepçeler vardı. 

“Bunu tak” dedi. Sonra içeri tekrar girdi.

Elinde bir parça kesik metal bir parçayla geri yanıma geldi. 

Atölyeyi kapatıp gidecekken adam bana yardım etmeye başladı. Beraber bisikleti tamir ettik.

Metal parçayı kırılan yerin arkasına koyduk, kelepçelerle sıkıştırdık. Sapasağlam oldu. Nasıl sevindim anlatamam. Adama çok teşekkürler ettim. Allah razı olsun. O yardım etmeseydi belkide o gece eve geri dönmüştüm. Moralim çökmüştü çünkü. 

 

Gece saat çok geç oldu. Çok uykum var. O kadar yoruldum ki anlatamam. 55 km yol yaptım yoruldum. Denize girdim ayrı yoruldum. Güneş ve sıcaklık ayrı yordu. Karnım acıktı. Saat gece 23:00 sıralarında telefondan Bodrum haritasına bakarken daha önceden işaretlediğim bir yer gözüme ilişti. Zetaş kamping. Bodrum’un merkezinde. Gümbet tarafında bir kamp alanı. 

 

 

Bir telefon açıp fiyat sorayım dedim. Konuştum. Çadır kurmaya 55 lira istedi. Hiç pazarlık yapacak halim yok. “Geliyorum” Dedim.

Gittim. Çadırı kurdum, aceleyle bir şeyler atıştırdım. Gece yarısı denize girdim, duş alıp çadıra döndüm ve ölü gibi yattım... Hemen uyumuşum.

 

Kamping Yeri

Gümbet, Zengin Hüseyin Sk. No:27, 48400 Bodrum/Muğla

37.031807, 27.398934

 

 

 

Tatilde, trekking veya bisiklet turu'nda büyük şehirlerde alışkın olmadığımız bir şey gördüm.. Ne kadar yorgun olursan ol, sabah uyanınca tüm yorgunluğun gitmiş oluyor. 

Sabah geç kalktım. Daha doğrusu kalkamadım. Dün çok yordu bodrum yolları beni.

 

20 Eylül

 

Bu sabahta böyle oldu ve güne yenilenmiş ve son derece dinlenmiş bir şekilde geçte olsa  uyandım.

Burada bir gece daha kalmaya karar verdim.  İki gece için 100 liraya anlaştık. Bodrumda hemde merkezde, denize sıfır, bu fiyata konaklama bedava sayılır.

Öğlen civarı kahvaltıdan sonra ağır yükümü çadırın içine bırakarak,  bisiklete yük olmadan binmenin keyfiyle yanıma tek bir çanta ve değerli sayılabilecek şeyleri aldıktan sonra Bodrumu turlamaya başladım. Hesapta dinlenecektim, gene yordum kendimi…

Bodrum'a daha önce defalarca gelmiştim. Hatta bir dönem burada çalışıyordum. 17-18 sene önceki halinden çok daha güzel bir yere dönüşmüş. Genişlemiş. Hatta avm markalarını ana yol üzerine sepiştirmişler. Tüm markalar var, çoğu da müstakil yapılarda ve yan yana. Ayrıca büyük  avm de yapmışlar.

 

Bodrum kalesine çıktım. Tüm Bodrum manzarasını görebiliyorsun. 

 

 

İçeride ayrıca bu bölgeden, batıklardan çıkarılan değerli tarihi eşyalar var.


0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen soru sormadan önce soracağınız konu ile ilgili olan yayınları okuyunuz...