.

Öne Çıkan Yayın

Boya Fırçaları Çeşitleri ve Kullanımları

Bu konumuzda  fırça çeşitleri ve kullanımlarına yönelik küçük örnekler verdik.  Fırçaların kullanım şekillerini görmek için video...

Perşembe, Aralık 10, 2015

Bilgisayarcının Veda Mektubu

Yıllar önce Bilgisayar terimleri kullanılarak yazılan "Bilgisayarcının aşk mektubu"
isminde bir yazı okumuştum, ondan esinlenerek bende aynı formatta terimler kullanarak "Bilgisayarcının veda mektubunu" yazmaya karar verdim.

Ben yazarken çok eğlendim umarım sizde okurken eğlenirsiniz. :)

Bilgisayarcının Veda Mektubu

@slıdan Ayrılık


Aklıma geldikçe CPU’um alevleniyor, ne Fan’ım yetiyor bu ateşli söndürmeye, ne de Power’ım.

Duygularımı daha fazla içime Zip’lemeyeceğim.

@slı seni hayatıma inClude ettiğimden beri, uyumsuz Driver yüklü sistem donanımı gibiyim. Hayatımın artık desteklenmeyen Driver’ı sın sanki. Ne yeni bir sürümün var, ne de eskisini Uninstall edebiliyorum. Trojen gibisin tıpkı, sildikçe yeniden geliyorsun. Dr. Norton bile düzeltemedi seni.
Bazen ayarı kaçmış Mause gibi  kendi başına hareket ediyor, bazen de inadından Windows gibi kitlenip kalıyorsun. Ne bir reset tuşun var-ki resetliyeyim, nede format atabiliyorum, F8’i bozulmuş klavye gibisin @slı.

"Badcommand or File name" hatasını sende tattım, ama artık seni daha fazla  destekleyemiyorum,  HardDisc’im de yer kaldı, Söktörlerimi bozdun. Ram’lerim sana daha fazla dayanamıyor @slı, senin yüzünden sanal Ram kullanmaya başladım. “CMOS Battery Dead” hatısı alıyorum sürekli. Bios’umun pilini yedin bitirdin.

@slı Megahertz’in o kadar etkilemişti-ki beni, tüm Port’larıma sınırsız erişim izni verdim sana: işlem ağacımın gülüydün, “End Process Tree” yetkisine sahiptin. Demek ki Administrator yetkisi vermek bir hataymış, şimdi daha iyi anlıyorum.

Senin üzerine hiç bir ikincil Sabit Disc koklamadım ben. Terabayt’ın yetiyordu  bana. Fakat sen sürekli Mavi Ekran hatası verip durdun. Neydi senin 0xc00007b sorunun, bir türlü anlayamadım.

Seri Portlarda sevdim seni, PSI veri yollarında seviştik. Paralel Porta hiç ihtiyaç duymadan Nur topu gibi Partition’larımız oldu.
CPU internal ve External Cache’lerimiz sürekli açıktı. Fakat sen Boot Order’ını bir türlü ayarlayamadın.
Tasarruf sağlamak için Advanced Power Management’a upgrade ettim kendimi, ama sen sistem kaynaklarımızı aşırı harcayarak, tüm Powerımızı tükettin. USB Controllerininde sorun var senin @slı, aşırı güç tüketiyorsun, Windoctor’a bir görün istersen.

...ve ben şimdi alıp Partition’ları mı, kendimi başka bir sisteme Migrate edeceğim, lütfen artık bana Ping gönderip durma, bu E-Mail’imi de Replay etme. Birlikte o kadar Veri yazmış iken seni Ignore etmek istemiyorum @slı.

Umarım bundan sonraki Veri akışında seni kaldırabilecek uyumlu bir System ile Sabit Disc’lerinizi birleştirirsin.

Systeminin hep açık olsun, kendini güncel tutmayı unutma @slı…

(:
Yazan: Serkan K0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen soru sormadan önce soracağınız konu ile ilgili olan yayınları okuyunuz...