Türk el sanatları ve hobiler - Unutulmuş eski el sanatları - Güzel sanatlar hakkında ansiklopedik bilgi kaynağı

Türk el sanatları ve hobiler - Unutulmuş eski el sanatları - Güzel sanatlar hakkında ansiklopedik bilgi kaynağıİstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sgraffito Grafik Simgesi.
Tarihsel süreçte mağara resimlerinden itibaren farklı şekil ve biçimlerde gelişen
görsel
iletişim dili olan grafik simgeler, günümüzde çok kapsamlı olarak farklı yüzey ve uygulamalarla önemini sürdürmektedir.

Bu modülde iç ve dış mimari yüzeylere bağlı olarak grafik simgeler; dekoratif işlevselliğinin yanı sıra kalıcı, etkili görselliği ve estetik nitelikleriyle ele alınmaktadır.

Bu bağlamda; yüzeylere yönelik mimari dekorasyon tekniklerinden Sgraffito tekniği de duvar resmi faaliyetlerinin aşamalarıyla uyumlu olarak iç ve dış mekânlarda kalıcı, etkili, tanıtım amaçlı olarak değerledirilerek görsel anlamda tasarım projelerinin geliştirilmesi ve proje sunumunda uygulama yöntemlerini içeren öğrenme ve uygulama faaliyetlerini içermektedir.Sgrafitto Grafik Simge modülü ile kazandığınız edinimler sizleri sektörde çokseçenekli uygulama alanları için özgün proje üretme bilgi ve becerisine götürecektir.


Google Plus'da paylaş

Serkan K Hakkında

ayrıca http://webportalim.farvista.net sitesinin de sahibidir. okumayı, gezmeyi, internet kulanmayı ve el sanatları ile uğraşmayı sever...

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Lütfen soru sormadan önce soracağınız konu ile ilgili olan yayınları okuyunuz...